Profesjonalne czyszczenie dachów – dobór właściwej metody

Estimated read time 3 min read

Czyszczenie dachu to jedno z zadań, które trzeba wykonać, by utrzymać dom w dobrym stanie. Bez względu na rodzaj pokrycia dachowego oraz materiał, z którego jest wykonane, po pewnym czasie na nim gromadzi się wiele zabrudzeń, co szkodzi wyglądowi domu, ale także może wpłynąć negatywnie na jego funkcjonalność. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje zabrudzeń, jakie są metody czyszczenia dachów oraz jakie zalety towarzyszą takim działaniom.

Rodzaje zabrudzeń pokryć dachowych:

Na dachu z biegiem czasu pojawia się wiele różnych zabrudzeń. Najczęściej są to:

  1. Porosty, mchy i glony. To najczęściej występujące zabrudzenie na dachu. Porosty przyczepiają się do pokrycia dachowego za pomocą korzeni i bardzo szybko się rozmnażają. Ich usuwanie może być kłopotliwe i czasochłonne, ale bardzo ważne, ponieważ może spowodować uszkodzenie dachu.
  2. Pył i kurz. Zabrudzenia tej kategorii są częste w gęsto zaludnionych miejscach. Pył i kurz osiadają na dachu i powodują korozję i uszkodzenia.
  3. Liście, gałęzie i szyszki. Te zabrudzenia poprzez zatykanie rynien i odpływów wody opadowej mogą prowadzić do zalania dachu.

Metody czyszczenia dachu:

  1. Mechaniczne. Ta metoda polega na usunięciu zabrudzeń za pomocą szczotki, miotły lub wysokociśnieniowego mycia. Mechaniczne usuwanie porostów, mchów i glonów wymaga wprawy, ponieważ niektóre materiały mogą ulec uszkodzeniu w procesie. Wysokociśnieniowe mycie jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, ale musi być wykonane przez specjalistów, ponieważ zbyt wysokie ciśnienie może uszkodzić dach.
  2. Chemiczne. Metoda polega na zastosowaniu środków specjalnych, które usuwają zabrudzenia bez uszkadzania powierzchni dachu. Zwykle zawierają one kwasy, których nie należy używać, jeśli mamy dach z piaskowca, strzechy lub wełny mineralnej. Użycie takich środków powinno być wykonywane przez wykwalifikowany personel.
  3. Mieszana. Ta metoda wykorzystuje elementy mechaniczne i chemiczne dla najlepszego efektu. Pożądane jest połączenie takie jak: wysokociśnieniowe mycie + środek chemiczny.

Zalety czyszczenia dachu:

  1. Wydłużenie żywotności dachu. Usuwanie porostów, mchów i glonów może przedłużyć żywotność dachu nawet o kilka lat.
  2. Poprawa izolacji termicznej dachu. Porosty, mchy i glony ulegają rozwojowi w wilgotnych środowiskach, a to z kolei wpływa negatywnie na izolację termiczną. Usunięcie ich pozwala na poprawę termoizolacji dachu, co z kolei przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania domu.
  3. Poprawa estetyki domu. Czyści dach wygląda dużo lepiej i może poprawić wygląd całego domu.
  4. Bezpieczeństwo. Usunięcie zabrudzeń z dachu może przynieść korzyści nie tylko estetyczne, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Wyeliminowanie liści, gałęzi i innych przedmiotów z dachu, zapobiega ewentualnym uszkodzeniom dachu lub rynien po deszczu.

Cleanline – profesjonalne czyszczenie dachów

Wydaje się, że czyszczenie dachu to prosta sprawa, ale wymaga to dużej wiedzy i wprawy, aby właściwie wykonać czyszczenie i nie uszkodzić dachu. Sprawdź, co oferuje w zakresie czyszczenia dachów firma Cleanline. Dzięki doświadczonemu zespołowi i profesjonalnie wykonanej usłudze mycia i czyszczenia możesz być spokojny o stan swojego dachu. Firma Cleanline zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy dokładnie i bezpiecznie wykonują swoją pracę. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami Cleanline w celu uzyskania szczegółowych informacji. Czysty dach to zdrowy i bezpieczny dom.

czyszczenie dachu przez firmę Cleanline

You May Also Like

More From Author